У Дрогобицькій міськраді підбили підсумки роботи за місяць з дня трагедії у будинку №101/1 на вул. М. Грушевського

28 вересня минув місяць з дня трагедії, яка трапилася у будинку №101/1 на вулиці Михайла Грушевського у Дрогобичі.

Підсумки роботи структурних підрозділів, виконавчого комітету та Дрогобицької міської ради підбили у понеділок, 30 вересня, в ході щотижневої понеділкової наради.

Як повідомили у Департаменті міського господарства, днями їм вдалося отримати попередній експертний висновок, що будинок повністю не підлягає подальшій експлуатації. Своєю чергою, такий висновок дає можливість розпочати процедуру вирішення проблеми компенсації власникам приміщень у цьому будинку.

За інформацією відділу надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ДМР, загальна сума компенсації становить 44 млн 593 тис 600 гривень з розрахунку 16000 грн/ квм.

З цього приводу сьогодні міський голова Дрогобича Тарас Кучма відбуває до Києва для вирішення цієї проблеми на державному рівні.

Щодо забезпечення житлом, за інформацією соціальних служб, всі люди, які зверталися, забезпечені тимчасовим місцем проживання. Частину людей з гуртожитків переселено у більш комфортні умови. Станом на ранок понеділка 5 осіб залишається у готельному комплексі КП «Дрогобицький ринок», а 1 особа — у гуртожитку коледжу нафти і газу.

Потребуючих забезпечено гарячим харчуванням. На звернення громадян до соцслужб, оперативно вирішуються всі потреби та проблеми постраждалих. Їм роздають продуктові набори, побутову хімію та одяг. Харчують у місцевих кафе «Витанія» та «Юність».

Дітей з цього будинку забезпечено пільговим харчування у школах та дошкільних навчальних закладах, забезпечено канцелярськими наборами.

Семеро потерпілим, яких було госпіталізовано, надано безоплатну медичну допомогу. Зараз медики, зокрема сімейні лікарі, проводять систематичні огляди літніх людей, при потребі, надають допомогу іншим мешканцям будинку.

На ранок понеділка, у першій лікарні Дрогобича перебуває одна дитина з переломами кісток тазу. Лікарі констатують покращення її стану. Решту осіб виписано з лікарень. Наразі у відділі охорони здоров’я ДМР вирішують питання реабілітації та оплати послуг для ще однієї особи, яку зі Львова перевезли додому. Її реабілітацію планують провести у оздоровчому комплексі «Вернигора».

Щодо проведених виплат, то у перші дні було виплачено 115 тис грн з місцевого бюджету та 1 млн 200 тис. грн з обласного бюджету. 255 тис. грн надійшло на благодійний рахунок.

З ініціативи міського голови та за підтримки депутатського корпусу Дрогобицької міської ради потерпілим відшкодовують витрати та оренду житла та оплату комунальних послуг.

За вересень таку адресну допомогу нараховано для 46 сімей на загальну суму 156 тис 905 грн.

Триває співпраця з партнерами з Польщі щодо надання адресної допомоги для постраждалих.

Загалом потерпілими виконавчим комітетом Дрогобицької міської ради визнано 129 осіб. Загальна кількість квартир у будинку 64.

Щодо роботи комунальних служб, то на ліквідацію наслідків надзвичайної ситуації КП «Дрогобичводоканал» надано послуг на суму 9440 грн (робота спецтехніки), КП « Дрогобичтеплоенерго» надано послуг на суму 3807 грн (робота спецтехніки), КП «Комбінат міського господарства» — на загальну суму 117 395 грн (робота техніки — 53 154грн, влаштування огорожі навколо аварійного будинку — 14 255 грн, закупівля швелера — 10000 грн, ритуальні послуги — 39986 грн).

Департаментом міського господарства на технічне обстеження несучих конструкцій житлового будинку в м. Дрогобич по вул. Грушевського, 101/1 затрачено 17859 грн, замовлено послугу виготовлення проектно-кошторисної документації по об’єкту «Проведення аварійно-відновлювальних робіт з виведення із аварійного стану житлового будинку № 101/1 по вул. Грушевського в м. Дрогобич Львівської області (реконструкція)» на суму 165000 грн, оплачено послуги комплексного інженерно-геологічного вишукування на об’єкті на суму 86718 грн та додаткові інженерно-геологічні вишукування на суму 31610 грн.

Загальна сума видатків Департаменту міського господарства становила 301187 гривень.

Підбиваючи підсумки міський голова Дрогобича Тарас Кучма подякував структурним підрозділам за роботу, зокрема за організацію похоронів 8 загиблих, за надану потерпілим медичну, психологічну та соціальну допомогу і супровід.

«Ми планували вирішити проблему до місяця часу. Лише сьогодні, після отримання проміжного висновку експерта про стан будинку, ми розпочинаємо вирішувати проблему компенсації за житло. Але ми можемо констатувати, що впродовж місяця, в межах нашої компетенції, всі проблеми вирішено максимально-можливо», — наголосив Тарас Кучма.

Завершуючи розгляд цього питання Тарас Кучма подякував структурним підрозділам, депутатському корпусу та членам виконавчого комітету Дрогобицької міської ради, обласному керівництву. Також наголосив, що надіється на дотримання слова державного керівництва та підтримку депутатів Верховної Ради України, які задекларували готовність допомогти, зокрема місцевому депутату Оресту Саламасі і його команді, за те, що з перших днів долучилися до процесу вирішення проблеми.

Для журналістів та представників ЗМІ наголошуємо, що більш детальну інформацію буде повідомлено на брифінгу міського голови Дрогобича після його повернення з Києва. Брифінг відбудеться 2 жовтня о 14:30 у кабінеті №212 Дрогобицької ратуші.

Прес-служба ДМР

Зацікавленість статтею
[Всього: 0 Середня оцінка: 0]
Теги відсутні