Депутати Дрогобицької міської ради прийняли заяву щодо неприпустимості реалізації в Україні так званої «формули Штайнмаєра»

У четвер, 3 жовтня, під час позачергового засідання сесії Дрогобицької міської ради депутати прийняли заяву щодо неприпустимості реалізації в Україні так званої “формули Штайнмаєра” з наданням «особливого статусу» окупованим територіям Донбасу .

Текст заяви уповноважили зачитати міського голову Дрогобича Тараса Кучму.

У заяві йдеться про те, що реалізація «формули Штайнмаєра» — це відверта капітуляція. Оскільки тоді Законом України московським окупантам та їх пособникам-терористам гарантується амністія, знищується українська мова, самі ж колишні ватажки загонів бойовиків ймовірно стануть очільниками окупованого Донбасу, маючи право призначити своїх керівників органів прокуратури та суду, і головне — Україна має забезпечити прямі зовнішні відносини окремих регіонів Донбасу з регіонами Росії, чим по суті визнається сам факт відсутності реального кордону з РФ.

Відтак депутатський корпус Дрогобича вимагає не допустити надання «особливого статусу» окупованим територіям та притягнути до кримінальної відповідальності з позбавленням громадянства усіх, хто зрадив Українську Державу, працюючи на окупаційну адміністрацію. Провести місцеві вибори на цих територіях депутати вимагають лише після повної перепаспортизації населення та перевірки відповідності статусу громадянина України.

У заяві йдеться про те, що на окупованих територіях необхідно запровадити реальний воєнний стан з повною економічною, енергетичною, ресурсною та транспортною блокадою, яку тримати до повної деокупації цих територій. Розірвати усі дипломатичні відносити з Російською Федерацією та домогтися реальних кроків підтримки України від держав, які декларувати безпеку та недоторканість кордонів України в обмін на відмову від ядерної зброї.

«Введення в дію закону про особливий статус Донбасу — це однозначний сигнал усім антиукраїнським силам в інших областях, що зброєю можна домогтися для себе «особливого статусу» і диктувати Україні свою волю. Це однозначний сигнал світові, що про долю України треба говорити з Москвою, а не Києвом. А питання послаблення, а то й відміни міжнародних санкцій щодо російського агресора буде лише питанням часу і ворог тільки нарощуватиме свою агресію з можливістю подальшого збройного захоплення українських територій. Це прямий шлях до остаточної дезінтеграції України, це продовження війни на покоління з метою знищення нашої держави», — йдеться у тексті заяви.

Міський голова наголосив, що є ще два тексти заяв такого ж змісту, подані від політичних сил, тому з секретарем ради Олегом Хрущем погоджено, що до основного тексту буде внесено корективи, а відтак заяву скерують адресату.

Прес-служба ДМР

Зацікавленість статтею
[Всього: 4 Середня оцінка: 3]
Теги відсутні